top of page

Nevjerojatno putovanje CLA u Ekstraklasa Games

Veseli nas što možemo podijeliti putovanja naših igrača na nedavno završenom turniru Ekstraklassa Games. Događaj je organizirala Poljska profesionalna nogometna liga, PKO Bank Polski Ekstraklasa, i okupila je neke od najboljih eNogomet igrača iz zemlje. Osim značajnih novčanih nagrada, sudionici su se borili za pozivnicu na FIFA svjetska natjecanja prve kategorije.

Za poljsku diviziju nastupili su naši prvaci: Neerven, Ostat, dewidek i zimny, svi odlučni u namjeri da pobijede. Usred turnira, još jedan istaknuti poljski igrač, natsuu, pridružio se CLA ligi i nastavio svoje putovanje zajedno s našim igračima. Također, ne smijemo zaboraviti legendu CLA Poland, Majkela, koji je osvojio prvo mjesto na prethodnom turniru Pierwsza Liga i čekao je natjecanje sa svojim kolegama na finalima Ekstraklasa.

Događaj je započeo serijom od osam odvojenih turnira, svaki podijeljen na grupne faze i playoff faze. Na kraju svakog turnira, igrači su stjecali bodove na temelju svojih izvedbi, što je određivalo njihov daljnji put u događaju. Također, na kraju ovih turnira, šest najboljih igrača izravno je napredovalo u finale, dok su oni na 7. do 12. mjestu ušli u dodatni playoff turnir.

Od samog početka, prva faza pokazala se kao pravi emocionalni tobogan, s stalnim promjenama na ljestvici koje su ostavile neizvjesnost tko će napredovati sve do posljednjeg trenutka. Pokazujući nevjerojatne i konzistentne rezultate, Neerven i Ostat pravedno su zaslužili svoja mjesta u finalima. Nažalost, zimny i natsuu nisu sakupili dovoljno bodova i bili su eliminirani iz turnira. S druge strane, dewidek je uspio ostati u natjecanju i nastavio svoje putovanje u dodatnom turniru. Tamo je osigurao mjesto u Top 4 i također napredovao u finale, zakazano za 27-28. travnja.

Baš kao i prije, finala su započela grupnom fazom, koja je, nažalost, označila kraj puta za Majkela. Svi ostali igrači napredovali su dalje, u završnu Bo1 playoff fazu. Nakon snažnog početka svih naših igrača, dewidek je izgubio od drugog poznatog poljskog igrača, Riptoreka, u polufinalu tijekom penala, dok je Ostat poražen od Neervena s konačnim rezultatom 6-4. U utakmici za treće mjesto, Dewidek je nadigrao Ostata za jedan bod i završio s ukupnim rezultatom 4-3.

Završni okršaj između Neervena i Riptoreka bio je zaista spektakularan. Na kraju, Neerven je izašao kao pobjednik, završivši s rezultatom 4-2 i osvojivši glavnu nagradu. On je postao pravi prvak Ekstraklasa Games!

Iznova i iznova, CLA Poland nastavlja nas zadivljivati svojim nevjerojatnim izvedbama. Njihova strast i posvećenost nisu samo stupovi koji drže zajedno poljsku diviziju, već su i inspiracija brojnim entuzijastima esportsa diljem svijeta. Veliko hvala svim sudionicima, i sretno Neervenu na nadolazećem FC PRO World Championship i eChampions League 2024!